Becel

Becel

1950’li yıllarla beraber kalp hastalıkları ile yüksek kolesterol seviyesi ve tükettiğimiz yağ türleri arasında yakın bir ilişki olduğu ortaya çıktı. 1960’lı yıllara gelindiğindeyse, adını Blood Cholesterol Lowering (Kan Kolesterolünü Düşürücü) kelimelerinin baş harflerinden alan BECEL, üniversitelerin talebi üzerine ilk kez Hollanda’da üretilmeye başlandı.
 
1991 yılında Türkiye’de kalp sağlığının önemine dikkat çekmek amacıyla piyasaya çıkan Becel, ilk gününden itibaren uzman doktorlarla işbirliğini sürdürürken, tüketicisini de dengeli beslenme konularında bilinçlendirmeye devam etti. Becel 40 yılı aşkın bir süredir kalp sağlığı konusuna dikkat çekmek için aktif ve öncü bir rol üstlenmekle beraber, tüketicisinin ihtiyaçları ile değişen yaşam koşullarına uygun olarak da kendini sürekli yenilemektedir.
 
Doymuş yağları düşük, doymamış yağları ise yüksek oranda içeren Becel, kalp dostu Omega 3 kaynağı ürünler sunuyor ve bilimsel araştırmalar ışığında tüketicisini bilinçlendirerek dengeli beslenmeye yönlendiriyor.
 
Tüm Becel ürünleri temel çoklu doymamış yağlar açısından zengindir ve trans yağ içermezler. Ayrıca, kalp dostu Omega-3 kaynağıdır ve A, D, E vitaminlerini içerir.
 
Becel ürünleri, farklı beslenme gereksinimlerini karşılayabilmek için çeşitli sürülebilir ve sıvı margarinler ile düşük sodyumlu tuzdan oluşmaktadır.