01 Haziran 2019 İtibari ile Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Artvin-Rize-Trabzon bölge distribütörlüğümüz başlamıştır.

Dr. Nejat F. Eczacıbaşı tarafından 1942’de temelleri atılan Eczacıbaşı Topluluğu, başta yapı ürünleri, tüketim ürünleri ve sağlık alanlarında, ulusal ve uluslararası pazarlara yönelik olarak faaliyet gösteren, Türkiye’nin önde gelen sanayi topluluklarından biridir.

Eczacıbaşı Topluluğu, tüketim ürünleri alanında, 70 yılı aşkın bir süredir öncü ürün ve kategorilerde tüketici ihtiyaçlarını karşılıyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, temizlik kağıtları, ıslak temizleme mendilleri, kişisel bakım ve kozmetik, bebek bakım, ev bakım ve ev dışı temizlik kategorilerinde faaliyet gösteriyor. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri’nin temel amacı çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın gereği olan tüketim ürünlerinin sunumunda öncülük yapmak ve kullanımını yaygınlaştırmak. “Kişisel bakım pazarının ilk 3 oyuncusundan birisi olmak ve bu alanda yakın coğrafyada söz sahibi olmak” vizyonu ile faaliyetlerini yürütüyor.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, genişleyen faaliyet alanları kapsamında pazara odaklanmak, hizmet kalitesini artırmak ve etkin yönetim amaçlarıyla organizasyonel bir yeniden yapılanma gerçekleştirdi. Yapılanmanın ilk adımı 20 Kasım 2017 tarihinde temizlik kağıdı pazarının lider kuruluşu İpek Kağıt'ın unvanının Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. olarak değişmesi ile atıldı. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grubu altında faaliyet gösteren, kişisel bakım, bebek bakım ve ev bakım kategorilerinde hızlı tüketim sektörünün öncü markalarına sahip Eczacıbaşı Girişim Pazarlama ve Eczacıbaşı Hijyen Ürünleri ile profesyonel temizlik, hijyen ve gıda ürün ve hizmetleri alanında faaliyet gösteren Eczacıbaşı Profesyonel kuruluşları, 29 Aralık 2017 itibariyle Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. bünyesinde birleşerek, tek ve daha güçlü bir yapı içinde hizmet vermeye başladı.

Temizlik kağıtları, bebek bakım, kişisel bakım, ev bakım ve ev dışı tüketim alanlarında güçlü markalara sahip olan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, deneyimli ve dinamik kadrosu, geniş kapsaması ile Türkiye'nin en güçlü satış örgütlerinden birisi konumunda bulunuyor. Bu gücünü sektörlerinde öncü olan firmalar ile birleştirerek markaların stratejik hedefleri doğrultusunda satış ve dağıtım hizmeti de veriyor.

Çağdaş ve sağlıklı bir yaşamın gereği olan temizlik kağıdı ürünlerini üretmek ve kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla “İpek Kağıt” adıyla kurulduğu 1969 yılından beri liderliğini sürdüren Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, mendil sözcüğüyle özdeşleşmiş olan Selpak markası ve tüketicilerin farklı beklentilerini karşılayan Solo, Silen, Servis markalarına sahip.

Cinsel yaşam, saç şekillendirme, kolonya, cilt bakım ürünleri gibi kişisel bakım kategorilerinde lider ve öncü markalara sahip olan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, tüketicilerine modern ve kaliteli bir yaşam sunmak için çalışıyor.

Bebek bakım pazarının öncü markası Uni Baby, üstün formülleri ile ailelerin bebekleri için ilk günden itibaren güvenle kullanabileceği ürünler sunuyor.

Haşeresiz bir yaşam alanı sağlama amacıyla sürekli olarak kendini geliştiren Detan & Defans ve farklı yüzeylere özel temizlik mendilleri sunan Premax ile daha sağlıklı bir yaşam ortamı sağlayan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, ev bakım kategorisinde de farkını gösteriyor.

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Eczacıbaşı Profesyonel iş birimi altında yer alan müşteri odaklı uzman satış ekibi ve etkin satış sonrası servis hizmetleri sayesinde, müşterilerin ev dışı kullanım ihtiyaçlarını karşılayan Türkiye’nin önde gelen markaları arasında yer alıyor. Eczacıbaşı Profesyonel; temizlik Kağıdı ürünleri, temizlik ve hijyen ürünleri ve gıda ürünleri kategorilerindeki geniş ürün portföyünün yanı sıra, EP Akademi ile işletmelere eğitim, denetim ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Beş kıtada 80’den fazla ülkeye ihracat yapan Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, temizlik kağıdı kategorisinde markalarına verdiği pazarlama ve satış desteği ile hedef ülkelerde en iyi bilinen ve tercih edilen markaların sahibi oldu. Orta vadede satışlarının yarısını uluslararası pazarlardan getirme vizyonu doğrultusunda bebek bakım kategorisinde Uni Baby ve cinsel yaşam kategorisinde O.K. markaları ile Türkiye pazarında sahip olduğu liderliği seçilmiş uluslararası pazarlara da taşımaya hazırlanıyor.